|
|
|
|
ewulajla
Administrator
Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
|
|
|
|
|
Wysłany: Śro 18:47, 29 Maj 2013 Temat postu: Astrologia hebrajska - znak Ryb |
|
|
Astrologia hebrajska
Kof i znak Ryb
Tym, co łączy dziewiętnastą literę kodu kabalistycznego, kof, ze znakiem Ryb. jest geniusz, który nie zna rzeczy niemożliwych.
Zanim omówimy analogie między znakiem Ryb a dziewiętnastą literą-liczbą alfa betu hebrajskiego, której odpowiada Liczba 100 przypomnijmy, że litera ta była inspiracją dla kabalistów w doborze symboli dla Słońca, dziewiętnastej karty Wielkich Arkanów Tarota dywinacyjnego. Przyjrzyjmy się zatem kolejnym dniom tygodnia kabalistycznego.
Dzień piąty
Od środy wieczór do czwartkowego pojawienia się Wenus na nocnym niebie. ,,Niechaj się zaroją wody od roju istot żywych, a ptactwo niechaj lata nad ziemią, pod sklepieniem nieba!" (Księga Rodzaju 1, 20). To zdanie miał wypowiedzieć Bóg piątego dnia, zanim przystąpił do stworzenia ryb, morskich potworów i ptactwa.
Podobnie jak dzień piąty, który był sceną pojawienia się licznych stworzeń, osoba urodzona dnia piątego posiada bogaty potencjał talentów, wspaniałych cech i możliwości. Liczne uzdolnienia, umiejętnie wykorzystane, mogą pomóc jej w życiu. Jednak będzie ona również skłonna do lenistwa, roztargnienia, ulegania zmysłom i korzystania ze swych atutów bez ich należytego pielęgnowania.
Dzień szósty
Od czwartku wieczór do piątkowego rozbłyśnięcia Wenus. Jak wiadomo, według Biblii, w tym dniu Bóg stworzył Adama. Należy jednak pamiętać, że o poranku dnia stworzenia Adama pojawiły się pierwsze zwierzęta ziemne, a także dzikie bestie (Księga Rodzaju 1, 24-31).
Choć więc osoby wtedy urodzone są wybrańcami bogów, gdyż w sposób spontaniczny, naturalny i radosny dominują nad swoim otoczeniem, jednak zdarza się. że dzika bestia w nich pokazuje swoje pazury i stają się one niewolnikami własnych instynktów - pierwotnych i agresywnych. Raz pokazują swoje humanitarne oblicze, oblicze praojca ludzi, Adama, którego Bóg stworzył na obraz i podobieństwo swoje, który rządził ziemią, nie próbując odcisnąć na niej swojego piętna, innym razem są jak dzika bestia - nieokiełznani, barbarzyńscy, agresywni.
Dzień siódmy
Od piątku wieczór do sobotniego rozbłyśnięcia Wenus: „Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał stwarzając." (Księga Rodzaju 2. 3). Jest to więc dzień łaski, jednak w odmienny sposób, niż się zwykło uważać. Według kabalistów to. co tłumacze greccy i łacińscy określili rutynowo jako „Bóg odpoczął", oznacza: wyciszenie, powstrzymanie twórczości, zasianie pewnego ziarna, które dalej wzrastać będzie o własnych siłach. Dlatego osoby urodzone siódmego dnia nie są ani bezczynnymi myślicielami, ani leniami, pasywnie korzystającymi z dóbr tego świata, lecz jednostkami pragnącymi działać u źródeł, korzeni, również nowatorami testującymi nowe idee na rzecz ewolucji lub rewolucji, a w każdym razie odrodzenia. Odznaczają się oryginalnością, niekiedy też nieprzystępnością lub obojętnością wobec świata; są samowystarczalne.
CZYM JEST KOF?
W tym sensie ludzie ci nie przypominają kof, która potrzebuje, jak się przekonamy wkrótce, narzędzia czy oręża, by się zamanifestować. Tu powinniśmy się cofnąć do litery kaph, która, jak może pamiętacie, oznaczała wgłębienie dłoni.
Ponieważ dłoń bierze, chwyta, trzyma lub zatrzymuje, ściska lub odciska się na otoczeniu, wyraża te możliwości człowieka, które pozwalają mu posługiwać się elementami otoczenia. Jednak na wyższym poziomie ludzie zdolni są do wytwarzania narzędzi, instrumentów, które nie istnieją w naturze, a które zwykle tworzą, wzorując się na niej, choć ujarzmiają ją w celach utylitarnych. Za pomocą narzędzi, które człowiek stworzył i ciągle doskonali, usiłuje on poprawić swoje warunki życiowe. Tak przynajmniej było kiedyś. Jednak gdzieś po drodze użyteczne ustąpiło miejsca zbytecznemu, a niezbędne szkodliwemu. Narzędzia i broń często rozwijają się z pokrewnej inspiracji. W czasach prehistorycznych wiele narzędzi przekształciło się w broń i na odwrót. Można więc odczytywać kof, jako dłoń trzymającą narzędzie do modyfikowania i obróbki materii, narzędzie, którym istota ludzka posługuje się w celu wykreowania własnymi rękoma świata.
KOF A ZNAK RYB
Związki dziewiętnastej litery-liczby ze znakiem Ryb, pomawianym powszechnie o wydawanie na świat nieudaczników, nadwrażliwców, fantastów, osobników o słabym charakterze, biernych i podatnych na nałogi - na pierwszy rzut oka wydają się wątłe. W gruncie rzeczy istnieje jedno powiązanie, za to bardzo istotne. Jest nim geniusz. Geniusz czy może raczej wrodzony dar sprawia, że wszystko jest możliwe. Nie ma rzeczy, której człowiek ten nie umiałby sobie wyobrazić, której by nie wynalazł czy ulepszył. Potrafi zbudować cały świat, który jednak w rzeczywistości nie istnieje. Dwunasty znak zodiaku jest znakiem wszech możliwości (czyli tego wszystkiego, co wyobrażalne i potencjalnie możliwe), jest jednak również znakiem ułudy i miraży. Za sprawą potęgi swojej wyobraźni i siły dłoni, która dzierży narzędzie tworzenia, człowiek powołuje do istnienia świat różny od tego. który zastał, świat, jaki sobie wyśnił.
Post został pochwalony 0 razy
|
|